Přenosná dopravní hřiště

Využijte nabídku pronájmu či výroby Přenosného dopravního hřiště. Přenosné hřiště se instaluje pod střechou, například ve sportovních halách, zimních stadionech, nebo tělocvičnách. Přibližně za hodinu je hřiště připraveno na požadovaném místě.

Výhody přenosného hřiště

Přenosné hřiště se instaluje pod střechou, například ve sportovních halách, zimních stadionech, nebo tělocvičnách. Montáž zabere zhruba hodinu, lze jej převézt a zapůjčit. Cena Přenosného dopravního hřiště je mnohonásobně nižší než u klasického dopravního hřiště.

Oproti tomu vybudování venkovního dopravního hřiště je finančně nákladné, s nemalými výdaji je pak nutné počítat také na údržbu. Jeho možnosti využití jsou ovlivněny ročním obdobím i nepřízní počasí.

  • Soubor zařízení je lehce přemístitelný, rychle sestavitelný i rozebíratelný,
  • ekonomicky nenáročný, s nízkými provozními náklady
  • splňuje potřeby výuky dopravní výchovy dětí.

Výroba hřiště podle potřeby a možností

Hřiště není limitováno rozměry, je možné ho individuálně přizpůsobit potřebám investora. Ve spolupráci s dopravním architektem jsme schopni vyrobit jakýkoliv rozměr. Je možné vyrobit i hřiště menších rozměrů, které by vyhovovalo dětem předškolního věku.

Snadné sestavení i rozebrání

Podkladem musí být rovná plocha v různých rozměrech, dle možností konkrétního objektu pokládky, s dostatečnou tuhostí umožňující jízdu na kole, koloběžce nebo šlapadle.

Na jednotlivých pásech je nanesena barevná vrstva označující komunikace, vodorovné dopravní značení a další možné účelové cesty vyskytující se v dopravě. Vše podle návrhu dopravního odborníka.

Pásy se svinují do jednotlivých rolí, ze kterých se pokládají vedle sebe jednotlivé pásy. Na rozvinuté pásy se umístí svislé dopravní značení, případně soubor světelného dálkově ovládaného zařízení.

Dopravní hřiště nejen pro školy

Vzhledem k tomu, že do Školních vzdělávacích programů musí být zapracována výuka dopravní výchovy, nabízíme možnost využít naší nabídku Přenosného dopravního hřiště.

Toto unikátní dětské dopravní hřiště máme v Havlíčkově Brodě. Po létech uvažování nad tím, kde a za kolik postavit plochu pro dopravní výchovu dětí, jsme zkusili jít novou cestou a jako pilotní, testovací projekt vyzkoušet hřiště z elastické PVC podlahoviny s vrchním transparentním dvoukomponentním protiskluzovým polyuretanovým nátěrem..


Z vlastní zkušenosti

Hřiště není třeba zřizovat na každé škole. Po zkušenostech v Havlíčkově Brodě stačí, když je hřiště rozvinuto na ploše zimního stadionu a využijí ho všechny školy ve městě a jeho okolí.

Pořízení Přenosného dopravního hřiště zajistil zřizovatel škol město Havlíčkův Brod. Přenosné dopravní hřiště bylo zapůjčeno i městu Chotěboř, kde bylo využíváno také na ploše zimního stadionu.